6. TSKF GENÇLİK KAMPI

6. TSKF GENÇLİK KAMPI 

Kuşadası                                

 

26-31 Ağustos 2019

 

Federasyonumuzun en önemli projelerinden olan TSKF Gençlik Kampının bu yıl 6.sı Kuşadası Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesislerinde gerçekleştirilmiştir.

 

Bursiyerlerin kampa ulaşım giderleri kulüpler tarafından, diğer tüm giderler ise federasyonumuz tarafından karşılanmıştır.

 

Kampımıza; Adana, Anıttepe, Ataköy, Boğaziçi, Emek, Etiler, Gaziantep, Gaziosmanpaşa, Göztepe, İçel, İzmir, İzmit, Karadeniz Ereğli, Konya, Kordon, Mezitli, Moda, Oran, Pendik, Tarsus Şelale, Uludağ Soroptimist Kulüpleri bursiyerlerinden 30 üniversite öğrencisi katılmıştır.

 

TSKF Gençlik Kampı’na 2018-2020 dönemi TSKF Başkanı Nur Velidedeoğlu Kavuncu, Başkan Yardımcıları Nur Özdil, Mine Kozlubel, Oya Mıstıkoğlu, Sekr. Hatice İmer, Gültepe Tem Bşk. Lale Özgüder, Burs Komisyonu Bşk. Jale Diker ve  Burs Komisyonu üyesi Oya Kaptan katılmışlardır.

 

Kampın genel koordinasyonunu Nur Özdil ile İzmir Kulüplerinin katkıları ile  Kuşadası gezi organizasyonunu Mine Kozlubel yapmıştır.

 

İlk gün  bursiyerlerimiz  İzmir Alsancak Atatürk Lisesi önü ile Havaalanı’nda  İzmir Kulüpleri’nden Didem Karadibak, Yeşim Sevil Işık ve Ege Tem Bşk.Figen Çakır tarafından karşılanarak otobüsle Kuşadası’na,   kampa getirilmişlerdir.

 

Açılış töreni TSKF Bşk. Nur Velidedeoğlu Kavuncu ve Burs Komisyonu Bşk. Jale Diker’ in konuşmalarıyla başlamış, bursiyerlerin tanışma -kaynaşması yaratıcı  drama tekniğiyle Ayşenur Dağyaran tarafından yapılmıştır.

 

Bu sene  kamp programında, sağlıklı yaşam için yoga, kişisel gelişim, beslenme, bulaşıcı hastalıklar, kadın sağlığı, motivasyon & hedef koyma, sunum teknikleri, takım çalışması, akademisyen olmak, “İşte Değişitlik” eğitimi, finansal okur -yazarlık, iş hayatı (CV yazma-görüşme teknikleri) ana başlıklarıyla 13  eğitimcimiz tarafından sunum ve atölye çalışmaları yer almıştır.

 

 Eğitim saatleri bitince bursiyerlerimize serbest zamanda yüzme ve birrbirleriyle kaynaşmaları için eğlenme imkanları verilmiştir.

 

Kuşadası Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsle düzenlenen gezi programında, Güvercinada Kalesi, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Mikrominyatür Müzesi TSKF 2.Başkanları Nur Özdil, Mine Kozlubel önderliğinde gezilmiştir.

 

Kampın 4.günü önemli bir tarihe, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na rastlaması nedeniyle, Didem Karadibak tarafından çalıştırılan bursiyerler, tüm katılımcı Soroptimistler ile birlikte   İstiklal Marşı, İzmir Marşı, 10. Yıl Marşı’nı söylemiş,  “Tarihte Önemli Yeri Olan Kadınlarımız” adlı belgeseli izleyerek bayramı çoşkuyla  kutlamışlardır. Ayrıca, İzmir.Kulüpleri’nin [Kordon,İzmir,Karşıyaka,Göztepe,Alsancak] hediyesi olan Atatürk baskılı tişörtler de bursiyerlere verilerek törende giyilmesi sağlanmıştır.

 

Bursiyerlerimizden, “bu kampa gelirken duygu ve düşünceleriniz neydi, bu kamptan ayrılırken kazanımlarınız ne oldu” sorusuna sunum yapmaları istenmiştir.

 

Sunumlarını 3’ er kişilik gruplarla 15 dakikalık sürede anlatarak tamamladıkları bölüm ,  İzmir Klb.den Didem Karadibak ın moderatörlüğünde gerçekleştirilmiştir. Sunumlarda bize duygu dolu anlar yaşatan bursiyerlerimiz, bizlere bu projenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamışlardır.

 

Sunumlar sonrası, TSKF Bşk. Nur Velidedeoğlu Kavuncu’nun kapanış konuşması ile başlayan sertifika töreninde Kuşadası Belediye Bşk.Ömer Günel’in katılımıyla öğrencilerimiz sertifikalarını TSKF Başkanımız ile Belediye Başkanı’ndan almışlardır. Kuşadası Belediye Başkanı Sayın Ömer Günel’in gençlere motivasyon ve vizyon veren konuşması kampın unutulmaz anları arasına girmiştir.

 

Sonuç:

 

30 bursiyerimizden çok güzel geri dönüşler alınmış ,kampta gördükleri eğitimlerle ve atölye çalışmaları ile, ufuklarının genişlediğini, farklı bakış açılarının oluştuğunu, güzel dostlukların kurulduğunu, motivasyonlarının yükseldiğini, takım ruhuyla güçlendiklerini, cesaretlendiklerini belirterek bizim gibi yol gösterici güçlü kadınlar olacaklarını ifade etmişlerdir.

 

Bizler de rol model olmadaki sorumluluğumuzun ne denli önemli olduğunu,  ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu, birlikteliğimizin önemini bir kez daha görmüş olduk.

 

Teşekkür:

 

6 Yıldır TSKF yönetimleri tarafından proje çalışması olarak yürütülen Soroptimist Gençlik Kampı 2019 dönemine destek veren;

 

·       kulüplerimize,

 

·       bizleri yalnız bırakmayıp kampa gelen kulüp üyelerimize,

 

·       gönüllü eğitmenlerimize; Ayşenur Dağyaran, Psik.Dan.Ayça Ülkü, Uzm. Dr.Esra Alış,  Doç.Dr. Kerziban Yenal, Hatice Hardura, Dilek Karadoğan, Gül Üstün, Melek Berkem, Azize Namdar, Prof.Dr.Remide Arkun, Filiz Yayla, Yıldız Sevener ve Dilşen Oktay’a,

 

·       bursiyerlerimize,

 

·       İzmir Buluşma noktasındaki koordinasyon için Didem Karadibak’a, Yeşim Sevil Işık’a, Ege Tem Bşk. Figen Çakır’a ,

 

·       sertifika törenine katılarak bize güç veren TSKF GD Başkanlarımız Remide Arkun ve Mine Kavala’ya,

 

·       büyük katkılarından ötürü İzmir Kulüp Başkan ve üyelerine,  

 

·       değerli yardımlarından ötürü TSKF Yönetim Kurulu Ydk. Üye (2018-2019) Ayşe Günbey Şerifoğlu’na,

 

·       sertifika törenine katılarak bizlere destek veren Kuşadası Belediye Bşk. Ömer Günel’e  

 

sonsuz teşekkürlerimizle....