ERKEN DOĞANLARI YAŞATALIM PROJESİ (SIE ACTION FUND –EURO 3,000.)

Tüm kulüplerimizi bilgilendirmek açısından ,TSKF şemsiyesi altında yürütülen “Erken Doğanları Yaşatalım Projesi “prematüre bebekleri yaşatmak ve annelerin yüzünü güldürmek hedeflenerek ihtiyacı olan hastanelere “kuvöz “ bağışı gerçekleştirmektir.


Üyelerimizin el emeği ile üretilen “patikler” projemizin sembolü ve tanıtım kaynağı oldu , diğer önemli bir husus ise; bu proje Gültepe TEM komisyonu ve üyelerimiz tarafından benimsendi ; yünlerin alınması, örülmesi, ambalajlanması, ambalajların içine projeyi açıklayan broşürlerin yerleştirilmesi , Ulus Liv Hospital da 1 hafta süren ve tüm İstanbul Kulüplerinin üyelerinin katkısı ile yürütülen tanıtım kampanyası, devamında üyelerimizin devam eden çabaları ile projemiz tam anlamıyla “Birlik & Beraberlik” projesi oldu ve bizlere büyük keyif verdi.
TSKF Şemsiye Projesi olarak Gültepe TEM ile başlattığımız ve ilk aşama olarak TURKISH UNION, GÜLTEPE COMMUNITY TRAINING CENTER + 12 Kulüp (Ataköy, Boğaziçi, Etiler, Istanbul, Levent, Marmara, Moda, Pendik, Şişli, Samsun, Adana, Seyhan) adına Avrupa Federasyonu “Action Fund” katkısı için yapmış olduğumuz başvurumuz ve projemiz kabul edildi, Floransa’da gerçekleşen Kongre’de Euro 3,000.- bağış aldığımız bilgisi iletildi önümüzdeki dönem yeni bir kuvöz bağışı çalışmalarına başlayacağız.


9 Mayıs 2017 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Yeni doğan – Yoğun bakım servisine Gültepe TEM ve TSKF adına bir adet kuvöz bağışı gerçekleşmiş olup, törene Yönetim Kurulumuzu temsilen Nilgün PAKKAN katılmıştır.


16 Haziran 2017 tarihinde Levent Soroptimist Kulübü kendi maddi kaynaklarından ve üye bağışlarından karşılamak suretiyle İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Yeni doğan –Yoğun bakım servisine bir adet kuvöz bağışı gerçekleştirmiştir. Törene Yönetim Kurulumuzu temsilen Nilgün PAKKAN ve İncilay TOPLAR katılmıştır.


SIE 2017 Floransa Kongresi’nde Federasyon satış masasında tanıtım amaçlı olarak Levent Soroptimist Kulübü üyesi Günay AKSÜYEK tarafından örülen 50 patik ve bir battaniye ve Levent Soroptimist Kulübü üyesi Tolunay ÖZDURMAZ tarafından hazırlanmış İngilizce tanıtım afişleri ile projemizi tanıttık , bağış aldık. Kendilerine TSKF Yönetim Kurulu olarak ayrıca teşekkür ederiz.


5 Haziran 2017 tarihinde Pendik Soroptimist Kulübü üyesi Nazime ARI’NIN bağışı ile Kelkit Devlet Hastanesi Yeni Doğan –Yoğun Bakım servisine alınmış olan kuvöz bağışı da gerçekleşmiştir.


Böylelikle ; “Soroptimist Bağışı “ olarak yer alan kuvözler nice bebeklere hayat verecektir. Pendik Soroptimist Kulübü ve Levent Soroptimist Kulübü’ne teşekkür ederiz.


Bu projeye destek veren başta Levent Soroptimist Kulübü üyeleri Tolunay Özdurmaz, Günay Aksüyek’e , lojistik konusunda Gültepe TEM Başkanı olarak projenin yürütülmesinde emeği geçen Betül Sünnetciler’e , Gültepe TEM Komisyon üyeleri, örgüleriyle İstanbul ve İstanbul dışından destek veren tüm üyelere teşekkürler.


Dileğimiz TSKF tarafından yürütülmekte olan bu projenin diğer kulüplerimiz tarafından da uygulanarak, geniş kapsamlı bir proje olarak devam etmesidir.

 

Projemizin fotoğraf galerisi için lütfen tıklayınız.